Rászólt az EU az Apple-re, 6 hónap múlva változás jön
Az iPhone-ok után az iPadek operációs rendszerét is meg kell nyitnia az Apple-nek. Ez sokkal fontosabb változást hozhat, mint elsőre tűnik.
Az iPhone-ok után az iPadek operációs rendszerét is meg kell nyitnia az Apple-nek. Ez sokkal fontosabb változást hozhat, mint elsőre tűnik.
Továbbra sem lehet előfizetni a prémium csomagra a Spotify alkalmazásában, de még csak utalás sincs arra, hogyan lehet ilyet, és mennyiért – az Apple ugyanis még az új uniós szabályozás után is feltételekhez köti ezt.
Döcögve érkezett meg az AltStore PAL nevű, független kiadó által üzemeltetett appbolt, ahonnan ugyanúgy tölthetők le az iPhone-okra alkalmazások, mint az App Store-ból.
A független fejlesztők jelentős ugrást tapasztalnak a letöltések számában, miután az Apple egy új törvény értelmében választás elé állította az iPhone-felhasználókat.
Viták kereszttüzébe került a Meta hirdetés- és nyomkövetés-mentességet kínáló előfizetési csomagja, és úgy tűnik, a cég elébe megy a bonyodalmaknak – maga csökkenti a tarifáit, majdnem az eddigi felére.
Az Epic Games után a Spotify csatája is kiújulni látszik az Apple-lel: a zenei streamingóriás ugyanis állítja, az Apple egyszerűen nem reagál az alkalmazásfrissítési kérelmükre, ami a DMA hatására tett engedményekkel bővítené az appjukat.
A jelenleginél könnyebb lesz iPhone-ról androidos telefonra váltani, de más változások is jönnek az iOS-ben a következő időszakban.
Uniós nyomásra néhány napja már az App Store-on kívülről is lehet alkalmazásokat telepíteni az iPhone-okra. Az új hír, hogy az Apple a harmadik féltől származó alkalmazások frissítését, ha valaki az iPhone-jával több mint egy hónapra elhagyja az Európai Uniót. Vannak, akik ezt úgy értelmezik, hogy az Apple ugyan betartja a törvényi előírásokat, azonban egy leheletnyivel sem tesz többet azoknál.
Újabb komoly engedményt tesz az Apple az új uniós jogszabály, a DMA hatására: hamarosan a weboldalakról, közvetlenül is le lehet majd tölteni alkalmazásokat. Vannak persze megkötések.
Az elmúlt hetekben kiújult az Apple és az Epic Games csaknem fél évtizedre visszanyúló kardozása, ám most úgy tűnik, sikerült fegyverszünetet hirdetni. Hogy ez csak átmeneti, vagy végleges, azt egyelőre lehetetlen megmondani.
Már lassan fél évtizede tart az Apple és az Epic kakaskodása, mely azt követően sem csitul, hogy látszólag nyíltabb modellre váltott az iPhone-okon futó iOS operációs rendszer.
Újabb fejezetéhez érkezett az Apple és az Epic Games harca, miután a techóriás letiltotta a játékfejlesztő fejlesztői fiókját.
Története legfontosabb frissítése futott be az iOS-hez: a 17.4-es rendszerváltozat, bár a nem egy új főverzió, mint az ősszel érkező iOS 18, valójában legalább akkora horderejű változásokat hoz.
A legnagyobb technológiai vállalatok felelősségét fokozó európai szabályozás után az Apple már úgy gondolja, valójában nem egy Safari böngészője van, hanem három teljesen különböző. A bökkenő csak az, hogy az elmúlt években minden marketingcsatornán éppen ennek ellenkezőjét szajkózták. A vállalat most kellemetlen helyzetben találhatja magát.